Strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

POWIATOWA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA W RYBNIKU

A A A

Cele: Zahamowanie wzrostu zachorowań na nowotwory - zwłaszcza w wieku średnim,
w którym są one przyczyną blisko 40% wszystkich zgonów u kobiet i ponad 30% zgonów u mężczyzn.

  • Osiągnięcie średnich europejskich standardów w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów oraz poprawy dostępności do najbardziej skutecznych metod leczenia - zwłaszcza skojarzonego oraz w zakresie jakości opieki nad chorymi na nowotwory zaawansowane.

  • stworzenie warunków do wykorzystania dla potrzeb praktyki onkologicznej, ogromnego postępu wiedzy o przyczynach i mechanizmach rozwoju nowotworów złośliwych, który nastąpił zwłaszcza w ostatniej dekadzie.

  • Poprawa jakości danych o stopniu zaawansowania w czasie podjęcia leczenia i jego skuteczności w różnych regionach Kraju - jako podstawa do sterowania interwencjami.

Grupa docelowa: społeczeństwo lokalne, osoby chorujące i ich bliscy, lekarze i personel medyczny

Ramy czasowe: rok kalendarzowy.

Metody/formy realizacji: pogadanki, prelekcje, konkursy, kampanie społeczne, konferencje, wystawy, eventy i inne.

Materiały do pobrania: ulotki, broszura, plakaty.

www.mz.gov.pl/zdrowie-i-profilaktyka/programy-zdrowotne/wykaz-programow/narodowy-program-zwalczania-chorob-nowotworowych/