Strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

POWIATOWA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA W RYBNIKU

A A A

Bezpieczne Ferie Zimowe 2017

Szanowni Państwo!

Czas ferii zimowych to szczególny okres dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. To chwile beztroskich zabaw nie tylko na śniegu, a towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że dzieci, młodzież, a nawet i dorośli niejednokrotnie zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Kampania edukacyjna prowadzona podczas tegorocznej Akcji Bezpieczne Ferie 2017 adresowana jest przede wszystkim do dzieci, młodzieży, ich rodziców oraz nauczycieli i wychowawców w placówkach wypoczynku zimowego. Podczas kampanii proponujemy skupić się nie tylko na bezpieczeństwie ale również na zagadnieniach z zakresu profilaktyki uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem „dopalaczy”, szkodliwości palenia tytoniu, profilaktyki chorób zakaźnych oraz promowaniu racjonalnej diety i aktywności fizycznej.
W załączeniu wersja elektroniczna materiałów edukacyjnych oraz przydatne adresy.
Ponadto zalecenia Śląskiego Wojewody w zakresie Bezpiecznych Ferii
Życząc Państwu wielu radosnych, rodzinnych i bezpiecznych chwil w czasie tegorocznych ferii proszę o podjęcie stosownych kroków w celu rozpropagowania informacji.

https://men.gov.pl/pl/wypoczynek

http://gis.gov.pl/zdrowie/dopalacze/materialy-edukacyjne

Plakat Bezpieczne ferie 2017

INFORMACJE DLA RODZICÓW 2017

Prezentacja BEZPIECZNE_FERIE_2017