Strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

POWIATOWA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA W RYBNIKU

A A A

W dniu 03.12.2018 roku w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rybniku odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy pt. „HIV/AIDS – wiem, nie boję się toleruję”, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z 10 szkół ponadpodstawowych z Miasta Rybnika i Miasta Żory.

Młodzież miała za zadanie rozwiązać test składający się z 25 pytań dotyczących problematyki HIV/AIDS. Komisja w składzie: Katarzyna Malcherczyk z-cy Dyrektora PSSE w Rybniku, Krzysztof Wierzycki z Zespołu Spraw Społecznych Urzędu Miasta Żory, Mariola Kujańska przewodnicząca z Regionalnego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej w Rybniku, Anna Picho oraz Małgorzata Grabowska z Sekcji Oświaty Zdrowotnej PSSE w Rybniku, przyznała jedno pierwsze miejsce i dwa drugie miejsca.

Lista zwycięzców:

  • I miejsce: DARIA KAIM z Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku.
  • II miejsce: BARTOSZ CIEŚLOK z Zespołu Szkół nr 2 w Rybniku.
  • II miejsce: AGATA LENORTOWICZ z IV Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku.

Wyżej wymienione osoby otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz bony upominkowe zaś, wszyscy pozostali uczestnicy zostali uhonorowani drobnymi upominkami oraz gadżetami z logo kampanii na rzecz walki z HIV/AIDS.

Uczestnicy konkursu, opiekunowie oraz szkoły otrzymały dyplomy i podziękowania. 

Poziom wiedzy i przygotowania uczestników do konkursu na etapie powiatowym organizatorzy zgodnie uznali za bardzo wysoki i wyrazili nadzieję, że zgromadzona młodzież (uczestnicy konkursu) stanie się w środowisku rówieśników swoistą awangardą w szerzeniu świadomości zagrożeń związanych z AIDS oraz w propagowaniu bezpiecznych zachowań pozwalających uniknąć zakażenia wirusem HIV.

Konkurs był współfinansowany ze środków Regionalnego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej w Rybniku, Miasta Rybnik i Miasta Żory – za co serdecznie dziękuje Dyrekcja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku.

 

20181203 090930 t  20181203 100359 t  20181203 100659 t  20181203 100725 t